Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Harcerski Start

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 22 września 2018r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku harcerskiego 2018/2019 „Harcerski Start”. Wydarzenie to rozpoczęło się od Mszy Świętej odprawionej przez Kapelana Chorągwi Dolnośląskiej księdza phm. Daniela Rydza. Po mszy gromady zuchowej i drużyny harcerskie spotkały się na Placu Magistrackim skąd wszyscy wyruszyli na Niepodległościową Grę Terenową. Po dosyć długich, męczących ale bardzo ciekawych punktach na trasach, na Placu kościelnym miał miejsce Apel Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. Po zdaniu raportu, Komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej pwd. Artur Marlinga przywitał wszystkie zuchy i wszystkich harcerzy, witając również gości specjalnych – Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, Wojewodę Dolnośląskiego Pana Kamila Zielińskiego, Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa i jednocześnie Wiceprezydenta Wałbrzycha Pana Zygmunta Nowaczyka oraz Kierownika Biura Edukacji Urzędu Miasta Panią Anna Stec. Od zaproszonych gości nie zabrakło słów uznania i podziękowań dla wszystkich instruktorów i harcerzy za bardzo aktywne włączanie się w przedsięwzięcia miejskie. Podczas Apelu Prezydent Pan Roman Szełemej wręczył również podziękowania za współorganizację XIX Toyota Półmaraton, harcerzom, którzy nie mogli odebrać podziękowań we wcześniejszym terminie. Druhna Wiktoria Rafałowicz – Komendanta Harcerskiego Startu, wręczyła podziękowania dla wszystkich punktowych oraz dla instruktorów, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy. Na zakończenie został zawiązany wspólny, braterski krąg a następnie wszystkie gromady i drużyny rozeszły się do domów. #ZHPWałbrzych #harcerskierozpoczęcie #wałbrzyscyharcerze #ZHP #Wałbrzych #Śródmieście #harcerze #zuchy #InstruktorzyZHP Tekst: Przemysław Gładuniec Foto: Anetta Chryczyk Robert Bajek walbrzyszek.com

Pełna treść wiadomości na: walbrzych.zhp.pl/?p=1112
walbrzych.zhp.pl, Źródło artykułu: walbrzych.zhp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wałbrzyski

  Powiat wałbrzyski - powiat, którego siedzibą jest miasto Wałbrzych, mimo że samo do niego nie należy. Powiat znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Należy do niego 8 gmin: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, a także 5 miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Mieroszów.W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka 58 tys. osób.

  Bezsprzecznym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości wody mineralne. Te w najstarszym na Dolnym Śląsku uzdrowisku - Szczawno-Zdrój są cenionych ze względu na walory lecznicze. To również raj dla miłośników natury i dla osób uprawiających aktywną turystykę. Szlaki turystycznych, rowerowe ścieżki i narciarskie trasy zapewniają możliwość atrakcyjnego wypoczynku w ciągu całego roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola