Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PRZEJAZD ZAPOMNIANĄ LINIĄ KOLEJOWĄ Z WAŁBRZYCH SZCZAWIENKO DO W-CH PEC {WIDOK Z KABINY MASZYNISTY}

 
Linia ta kiedyś tętniła życiem. Jeździły tędy pociągi pośpieszne do Jeleniej Góry do Mézimesti a nawet i do stolicy Czech czyli Pragi. Dziś linia istnieje tylko do Zakładów ciepłowniczych PEC Wałbrzych. PRZEJEŻDŻA TUTAJ TYLKO MNIEJ WIĘCEJ RAZ W TYGODNIU POCIĄG TOWAROWY DOWOŻĄCY WĘGIEL DO CIEPŁOWNI Dalej jest rozebrana..... OBECNIE NIEMA PLANÓW REWITALIZACJI ORAZ ODBUDOWY.... PRZEJAZD POCIĄGU OSOBOWEGO KOLEI DOLNOŚLĄSKICH TO BYŁ TYLKO JEDEN JEDYNY WYJĄTEK. BYŁ TO PRZEJAZD SPECJALNY.

 


PAWLIKUS TV
 
Data pliku video: 2018-10-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wałbrzyski

  Powiat wałbrzyski - powiat, którego siedzibą jest miasto Wałbrzych, mimo że samo do niego nie należy. Powiat znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Należy do niego 8 gmin: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, a także 5 miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Mieroszów.W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka 58 tys. osób.

  Bezsprzecznym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości wody mineralne. Te w najstarszym na Dolnym Śląsku uzdrowisku - Szczawno-Zdrój są cenionych ze względu na walory lecznicze. To również raj dla miłośników natury i dla osób uprawiających aktywną turystykę. Szlaki turystycznych, rowerowe ścieżki i narciarskie trasy zapewniają możliwość atrakcyjnego wypoczynku w ciągu całego roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola