Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Setki dzieci z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze bawiły się na festynie „Podgórze gra Fair Play”. Było super.

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Setki dzieci z wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze bawiły się na festynie „Podgórze gra Fair Play”. Było super.

To była wyjątkowa sobota dla podgórzan. Już po raz czwarty Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza i tutejsza Rada Wspólnoty Samorządowej zaprosiły na festyn, którego pomysłodawcą, sponsorem i współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

A że w organizowanych wspólnie przez Podgórze i kopalnię festynach chodzi nie tylko o zabawę dla dzieci, ale też o promocję wśród najmłodszych zdrowego i bezpiecznego trybu życia, w tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem „Podgórze gra Fair Play”. To nawiązanie do nazwy działającej już trzeci rok w SP 5 drużyny siatkarskiej dla uzdolnionych sportowo dzieci z Podgórza, którym KSS Bartnica zapewnia bezpłatne, profesjonalne treningi, stroje itp. Trenerem drużyny jest znany i utytułowany wałbrzyski siatkarz Piotr Wierzbicki. To właśnie on, podczas festynu, prowadził cieszące się wielką popularnością rozgrywki, pokazy i zabawy siatkarskie na nowoczesnym boisku szkoły.

- Tyle dzieci wzięło udział w sportowych atrakcjach, że trudno je zliczyć! Były ich setki, od maluchów po młodzież. Piłkę odbijali też rodzice, opiekunowie dzieci, a nawet policjanci biorący udział w festynie i animatorzy zabaw, którym w siatkarskiej zabawie nie przeszkadzało nawet to, że poruszali się… na szczudłach - uśmiecha się Piotr Wierzbicki.

Podczas festynu była też moc innych atrakcji. Profesjonalne animacje, zabawy i konkursy dla dzieci prowadzili animatorzy z Teatru Avatar, Straż Miejska przywiozła ze sobą uwielbianą przez najmłodszych „żywą maskotkę” inspektora Kruka, wałbrzyscy policjanci pozwolili dzieciom na zwiedzanie i przyciskanie wszystkich guzików w prawdziwym radiowozie, było też malowanie buziek i malowanie portretów oraz pyszne, darmowe jedzenie: kiełbasa z grilla, zupa gulaszowa, ciasto. Były też konkursy i zabawy z nagrodami, m.in. od miasta Wałbrzych, Starej Kopalni, KSS Bartnica czy Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

Uczestników festynu odwiedził Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Dzieci, bawcie się wspaniale! - życzył najmłodszym podgórzanom. Podziękował KSS Bartnica za wsparcie, pogratulował organizatorom.

- To było bardzo udane wydarzenie! Najlepiej świadczą o tym uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci - mówi Arletta Lenkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu. - Dopisali mieszkańcy, dopisała pogoda i wspaniałe nastroje - dodaje Wiesław Bielawski, prezes RWS.

- Bo ta dzielnica jest po prostu fair play! - podsumowuje Krzysztof Gołosz, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

, Źródło artykułu: Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wałbrzyski

  Powiat wałbrzyski - powiat, którego siedzibą jest miasto Wałbrzych, mimo że samo do niego nie należy. Powiat znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Należy do niego 8 gmin: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, a także 5 miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Mieroszów.W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka 58 tys. osób.

  Bezsprzecznym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości wody mineralne. Te w najstarszym na Dolnym Śląsku uzdrowisku - Szczawno-Zdrój są cenionych ze względu na walory lecznicze. To również raj dla miłośników natury i dla osób uprawiających aktywną turystykę. Szlaki turystycznych, rowerowe ścieżki i narciarskie trasy zapewniają możliwość atrakcyjnego wypoczynku w ciągu całego roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola