Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2019   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wałbrzych: 21 lat temu w stan likwidacji postawiono ostatnią wałbrzyską kopalnię (ZDJĘCIA)

Data publikacji: 2019-03-10, Data modyfikacji: 2019-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
11 marca 1998 rok, czyli dokładnie 21 lat temu Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ogłosił upadłość Zakładu Wydobywczo–Przeróbczego Antracytu sp. z o.o. w Wałbrzychu. Zakład powstał na bazie Wałbrzyskich Kopalń Węgla Kamiennego, które były właścicielem 96 proc. akcji spółki. Decyzja o postawieniu ZWPA w stan likwidacji została podjęta przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Uznało, że spółka jest trwale nierentowna, a straty związane z jej działalnością wciąż rosną. Decyzja o likwidacji została pozytywnie zaopiniowana przez zespół ekspertów ds. oceny projektów łączenia i likwidacji kopalń, który działał przy Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego S.A. Program likwidacji został zaakceptowany przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. 23 stycznia 2001 r. zakończono upadłość ZWPA, a 18 czerwca 2001 r. wykreślono spółkę z rejestru przedsiębiorstw.

Pełna treść wiadomości na: walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/walbrzych-21-lat-temu-w-stan-likwidacji-postawiono-ostatnia,5029206,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wałbrzyski

  Powiat wałbrzyski - powiat, którego siedzibą jest miasto Wałbrzych, mimo że samo do niego nie należy. Powiat znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Należy do niego 8 gmin: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, a także 5 miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Mieroszów.W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka 58 tys. osób.

  Bezsprzecznym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości wody mineralne. Te w najstarszym na Dolnym Śląsku uzdrowisku - Szczawno-Zdrój są cenionych ze względu na walory lecznicze. To również raj dla miłośników natury i dla osób uprawiających aktywną turystykę. Szlaki turystycznych, rowerowe ścieżki i narciarskie trasy zapewniają możliwość atrakcyjnego wypoczynku w ciągu całego roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola