Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2019   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wałbrzych: 29 lat temu wstrzymano budowę nowoczesnego szybu górniczego - "Kopernik" (ZDJĘCIA)

Data publikacji: 2019-03-05, Data modyfikacji: 2019-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 
5 marca 1990 r. wstrzymane zostały prace przy budowie szybu „Kopernik” na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Victoria” w Wałbrzychu. Był on jednym z głównych elementów budowanej na terenie miasta nowoczesnej kopalni z zakładem przeróbczym węgla. Inwestycja miała przynieść wałbrzyskiemu zagłębiu skok techniczny w XXI wiek i przyczynić się do jego rentowności. Koncepcja modernizacji wałbrzyskiego górnictwa została opracowana w latach 70., po przeprowadzeniu szeregu analiz. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Górnictwa i Energetyki i 26 marca 1980 r. zapadła decyzja o jego realizacji. Decyzja o wstrzymaniu inwestycji zapadła na dziewięć miesięcy przed oddaniem jej do użytku. Nikt nie poniósł odpowiedzialności za niegospodarność. Według cen z 1986 r. projekt „Kopernik” pochłonął 20 mld zł. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosiło wówczas 24 095 zł.

Pełna treść wiadomości na: walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/walbrzych-29-lat-temu-wstrzymano-budowe-nowoczesnego-szybu,5020602,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wałbrzyski

  Powiat wałbrzyski - powiat, którego siedzibą jest miasto Wałbrzych, mimo że samo do niego nie należy. Powiat znajdujące się w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Należy do niego 8 gmin: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, a także 5 miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Mieroszów.W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka 58 tys. osób.

  Bezsprzecznym bogactwem naturalnym Ziemi Wałbrzyskiej są doskonałej jakości wody mineralne. Te w najstarszym na Dolnym Śląsku uzdrowisku - Szczawno-Zdrój są cenionych ze względu na walory lecznicze. To również raj dla miłośników natury i dla osób uprawiających aktywną turystykę. Szlaki turystycznych, rowerowe ścieżki i narciarskie trasy zapewniają możliwość atrakcyjnego wypoczynku w ciągu całego roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola